خانه / تکنولوژی / اچ‌تی‌سی گزارش مالی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد؛ سود کم، ضرر زیاد!
کاکوفایل

اچ‌تی‌سی گزارش مالی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد؛ سود کم، ضرر زیاد!

HTC-to-let-go-of-1500-workers-in-Taiwan-25-of-its-global-headcount اچ‌تی‌سی گزارش مالی سه ماهه سوم سال 2018 را منتشر کرد؛ سود کم، ضرر زیاد!

چند روز پیش بود که کمپانی اچ‌تی‌سی گزارشی را درخصوص میزان درآمد این کمپانی در ماه اکتبر منتشر کرد. حال شاهد انتشار گزارش دیگری هستیم که در واقع گزارش این کمپانی برای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ میلادی است. با وجود تلاش‌های اچ‌تی‌سی برای کاهش هزینه‌ها، تایوانی‌ها مجددا زیان سنگینی را تجربه کردند. برای اطلاع از جزئیات بیش‌تر این خبر همراه آی‌تی‌رسان باشید.

Htc_logo-4-1000x637 اچ‌تی‌سی گزارش مالی سه ماهه سوم سال 2018 را منتشر کرد؛ سود کم، ضرر زیاد!

برای این بازه زمانی که منتهی به ۳۰ سپتامبر بود، مجموع درآمد اچ‌تی‌سی به رقم ۱۳۰٫۸ میلیون دلار رسید که در مقایسه با درآمد ۴۰۰ میلیون دلاری در بازه مشابه سال گذشته، افت بسیار شدیدی را نمایانگر است. البته اقدامات این کمپانی برای کاهش هزینه‌های عملیاتی در این بازه زمانی کاملا به چشم آمد؛ تا جایی که مجموع هزینه‌های اچ‌تی‌سی در این سه ماهه تنها ۱۲۳ میلیون دلار بود که در مقایسه با رقم ۴۵۳ میلیون دلاری سال گذشته، کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

با همه تلاش‌ها، این کمپانی تایوانی اعلام کرد که زیانی ۸۴ میلیون دلاری را در این مدت متحمل شده که با توجه به زیان ۶۸ میلیون دلاری در سه ماهه دوم امسال، نشان‌دهنده اوضاع وخیم این کمپانی دوست‌داشتنی است. با وجود این اعداد منفی و ناامید کننده، اچ‌تی‌سی مدعی شده که تا رسیدن به پیشرفته‌های عمده و بزرگ و یا به قول خودشان “major developments”، همین استراتژی را ادامه خواهد داد. تایوانی‌ها انتظار دارند این هدف به واسطه کسب وکارشان در حوزه واقعیت مجازی و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده آن‌ها در دو پلتفرم سخت‌افزار و نرم‌افزار حاصل شود.

با توجه به این‌که چند وقتی است در گزارشات مالی این کمپانی فقط زیان و افت درآمد را می‌بینیم، مشخص نیست منظور اچ‌تی‌سی از پیشرفت‌های عمده چه بوده و این پیشرفت‌ها واقعا تا چه اندازه بزرگ خواهند بود. آن‌چه که مشخص است، اچ‌تی‌سی هنوز از تمرکز خود بر روی گوشی‌های هوشمند دست بر نداشته و این را می‌توان از معرفی گوشی اچ‌تی‌سی اگزودوس ۱ متوجه شد. با توجه به این موضوع که کاربران علاقه چندانی به این نوع دیوایس‌ها نشان نمی‌دهند، انتظار داریم چنین تصمیماتی تاثیر منفی و صدمات مالی شدیدی در گزارشات مالی آینده این کمپانی داشته باشد.

نوشته اچ‌تی‌سی گزارش مالی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد؛ سود کم، ضرر زیاد! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *