خانه / تکنولوژی / اپل در آیفون‌های ۲۰۱۸ احتمالا فقط از مودم‌های مخابراتی اینتل استفاده خواهد کرد
کاکوفایل

اپل در آیفون‌های ۲۰۱۸ احتمالا فقط از مودم‌های مخابراتی اینتل استفاده خواهد کرد

همانطور که می‌دانیم اپل (Apple) از تجهیزات ارائه شده توسط دو کپمانی کوالکام (Qualcomm) و اینتل (Intel) برای مودم‌های آیفون‌های خود استفاده می‌کند، اما در جریان گزارشات اخیر به نظر می‌رسد که این غول دنیای فناوری در نظر دارد از این به بعد به طور انحصاری از سخت‌افزار‌های تولید شده توسط شرکت اینتل (Intel) در آیفون‌های آینده استفاده کند.با ترنجی همراه باشید.

ممکن است به نظر برسد که این تصمیم از سوی اپل (Apple) تحت تأثیر مناقشات حقوقی اخیر این شرکت با کمپانی کوالکام (Qualcomm) باشد اما طبق گزارشات فست کمپانی که از منابع نزدیک به اپل است این اقدام صرفا مربوط به دلایل حرفه‌ای دیگری بوده و ظاهرا اینتل (Intel)، خود مایل به رفع نیاز‌های سخت‌افزاری اپل است، این اقدام درحالی صورت گرفته که اینتل اجازه‌ی اِعمال موارد شخصی‌سازی مد نظر اپل بر روی سخت افزار‌های این کمپانی را می‌دهد، درصورتی که در رابطه با کوالکام (Qualcomm) این مهم فراهم نبود.

همچنین گزارشات نشان دهنده‌ی این موضوع است که اینتل با تیم توسعه‌ی نسبتا عظیمی در حال کار بر روی قطعات ۵G بوده تا گوی سبقت را از دیگر شرکت‌ها برباید. تا قبل از این، اخبار منتشر شده از سوی این دو شرکت نشان از فراهم‌ نکردن سرعت دانلود گیگابایتی از طرف اپل برای مشتریان محصولات آن بود و این که این مشکل تحت تأثیر عدم توانایی قطعات ساخته شده توسط اینتل بود.

این نکته به معنای آن است که حتی اگر کوالکام (Qualcomm) بتواند این محدودیت‌ها را در قطعات تولیدی خود مرتفع کند باز هم اپل به کاربران خود اجازه‌ی استفاده از نهایت توان سخت‌افزار مورد نظر را در جهت مطمئن شدن از وجود تجربه‌ی کاربری یکسان بین تمامی مشتریان خود، نمی دهد.

البته هنوز این اخبار به طور رسمی از سوی این شرکت‌ها تایید نشده و باید در آینده منتظر اطلاعات رسمی دیگری باشیم.

 

نظر شما در رابطه با این اقدامات چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *