خانه / تکنولوژی / اپل باگ دسترسی روت در سیستم‌عامل macOS High Sierra را برطرف کرد
کاکوفایل

اپل باگ دسترسی روت در سیستم‌عامل macOS High Sierra را برطرف کرد

دیروز باگ بسیار ناخوشایندی در سیستم‌عامل macOS High Sierra اپل که آخرین نسخه محصول نرم‌افزاری این شرکت برای کامپیوترهاست، کشف شد. به‌طور خلاصه، این باگ به هر فردی اجازه می‌داد تا به عنوان کاربر ریشه‌ای وارد سیستم شما شده و به کلیه اطلاعات موجود در کامپیوترتان دسترسی داشته باشد. این مشکل بد است؛ زیرا کاربر ریشه‌ای یا مدیر سیستم، به همه چیز دسترسی دارد و دارای مجوز لازم برای خواندن و نوشتن در کلیه فایل‌های موجود در کامپیوتر مک شما، از جمله فایل‌های سیستمی است.

خوشبختانه اکنون اپل راه‌حلی را برای این مشکل ارائه کرده که جزئی از بسته به‌روزرسانی امنیتی جدید برای کامپیوترهای مک بوده و در حال حاضر برای دانلود و نصب در دسترس کاربران قرار دارد. از امروز به بعد، این پچ امنیتی به‌صورت خودکار بر روی دستگاه‌هایی که سیستم‌عامل macOS High Sierra را اجرا می‌کنند، قرار داده شده و نصب خواهد شد.

مطمئنا شرکت اپل در زمینه حل این آسیب‌پذیری، بسیار سریع عمل کرد. اما هنوز در مورد چگونگی مدیریت نامناسب برخی موارد قبلی، ابهامات گیج کننده‌ای وجود دارد. اما آن چیزی که ارزشمند بوده، بیانیه عذرخواهی منتشر شده از سوی اپل است:

امنیت، اولویت اول برای کلیه محصولات اپل است و متاسفانه با عرضه این نسخه از macOS، ما مرتکب خطایی سهوی شدیم. هنگامی‌که در بعدازظهر روز سه‌شنبه، مهندسین امنیتی ما از این موضوع مطلع شدند، سریعا کار بر روی یک بسته به‌روزرسانی جهت بستن حفره امنیتی مذکور را آغاز کردیم. ما شدیدا بابت این خطا متاسفیم و هم به‌خاطر عرضه سیستم‌عامل با این آسیب‌پذیری و هم نگرانی‌های ایجاد شده به‌دنبال آن، از کلیه کاربران کامپیوترهای مک عذرخواهی می‌کنیم. مشتریان ما لایق اتفاقات بهتری هستند. به‌منظور پیشگیری از وقوع مجدد اتفاقاتی مشابه، ما در حال بازنگری فرآیندهای توسعه محصولات خودمان هستیم.

نوشته اپل باگ دسترسی روت در سیستم‌عامل macOS High Sierra را برطرف کرد اولین بار در پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *