خانه / دنیای خودرو / اولین تیزر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500 + ویدیو
کاکوفایل

اولین تیزر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500 + ویدیو

اولین تیزر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500
فورد تأیید کرد که در آینده نزدیک، موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۱۹ با بیش از ۷۰۰ اسب بخار قدرت در دسترس علاقه‌مندان خودروهای عضلانی خواهد بود.

به گزارش زومیت،به نظر می‌رسد فورد پیش از نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی ۲۰۱۸ در دیترویت، تمام موانع را برای طرفداران موستانگ از سر راه برمی‌دارد. پس از رونمایی خودروی جدید فورد موستانگ بولیت ۲۰۱۹، این برند آمریکایی تیزر رسمی مدل کاملا جدید موستانگ شلبی GT500 را در صفحه فیسبوک و حساب یوتیوب خود منتشر کرده است.

این ویدیو که به نظر می‌رسد رندر گرافیکی باشد، نسل کنونی موستانگ را با ورودی‌های کاپوت، ورودی هوای جلوی شکاف‌دار، اسپویلر بزرگ و قوی به همراه پیشرانه وعده داده‌شده با بیش از ۷۰۰ اسب بخار قدرت نشان می‌دهد. این پست در فیسبوک ادعا می‌کند که خودروی عضلانی برای سال ۲۰۱۹ طراحی شده است و زمانی که تولید آن آغاز شود، قدرتمندترین خودروی تولیدی خیابانی خواهد بود که این شرکت تا به حال ساخته است.

صدای موجود در کلیپ ویدیویی کاملا یادآور پیشرانه ۵.۲ لیتری مسطح خورجینی هشت سیلندر فعلی شلبی GT350 است؛ در پی شایعاتی که در مورد فورد موستانگ شلبی GT500 از این شرکت شنیده شد، با افزایش قدرت تولیدی می‌تواند در آینده یکی از رقبای سرسخت دوج چلنجر هل‌کت باشد. شایعات تأکید می‌کنند که سوپرشارژ استفاده‌شده در این خودرو به‌تنهایی دارای حجم جابه‌جایی ۲.۶ لیتر خواهد بود که بیش‌تر از دستگاه‌های استفاده‌شده در بسیاری خودروهای چهار سیلندر کنونی است. بهره‌گیری از چنین امکاناتی باعث می‌شود که قدرت پیشرانه به حدود ۷۵۰ اسب بخار برسد و البته باید گفت این‌ مطالب بر اساس شایعات موجود است.
اولین تیزر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500

اولین تیزر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500
اولین تیزر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500
اولین تیزر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500

این‌که چه جعبه‌دنده‌ای در خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT500 استفاده شود تا بتواند قدرت پیشرانه را تحمل کند خود جای سؤال دارد. طبق شایعات کارخانه، این بار نیز برای اولین بار در طول تاریخ این خودرو، از جعبه‌دنده‌ مدرن اتوماتیک استفاده خواهد شد. پیش‌بینی شده است که همانند موارد استفاده‌شده در فورد رپتور F-150 و رقیب دیرینه شلبی، شورولت کامارو ZL1، در خودروی جدید از جعبه‌دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک برای انتقال قدرت پیشرانه به چرخ‌ها استفاده شود.

پیش از این تصاویر جاسوسی موستانگ شلبی GT500 با استتار روی کاپوت، تایرهای چسبنده اسپرت و ترمزهای بزرگ برمبو منتشر شده است. حال که فورد تأیید کرده است خودروی جدید شلبی GT500 با حداقل ۷۰۰ اسب بخار قدرت و دریچه‌های بزرگ کاپوت وارد بازار خواهد شد، می‌توان حدس زد که شایعات درباره خودروی جدید تا چه حد می‌تواند درست باشد.

در حال حاضر سؤال بزرگ این است که آیا فورد موستانگ شلبی GT500 قادر خواهد بود، چابکی شلبی GT350 را ارائه دهد و به کمک پیشرانه قدرتمند خود در رقابت تن‌به‌تن حریفان را شکست دهد؟ به نظر می‌رسد ماه‌های آینده برای طرفداران خودروهای عضلانی آمریکایی دوران پرهیجان و جذابی باشد.

تیزر رسمی منتشرشده در حساب یوتیوب فورد

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *