خانه / دنیای خودرو / انتشار تصاویر جاسوسی قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی جهان
کاکوفایل

انتشار تصاویر جاسوسی قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی جهان

ماه گذشته یکی از شلوغ‌ترین ماه‌ها برای برند آلپینا بود؛ چرا که این کمپانی آلمانی به دنبال ساخت فیس‌لیفت پرچم‌دار سدان بی‌ام‌و سری ۷ است. به تازگی تصاویر جدید از این نسخه جدید آلپینا برای شاسی‌بلند بی‌ام‌و X7 با قدرت بیشتر نیز منتشر شده است.

این خودروساز باواریایی هنوز برنامه ساخت نسخه کاربردی X7 M را تایید نکرده است ولی آلپینا تصمیم گرفته که قوی‌ترین نسخه دیزلی موجود در بازار شاسی‌بلند را تولید کند. تصاویر جاسوسی نمونه شاسی‌بلند آلپینا مجهز به پیشرانه دیزلی ۶ سیلندر خطی کوادتوربو ۳٫۰ لیتری است که حتی از مدل X7 M50d هم قوی‌تر هست.

با توجه به این ویژگی پیشرانه می‌توان انتظار داشت این خودروی دیزلی جدید تا ۳۹۴ اسب بخار قدرت خروجی و حداکثر گشتاور ۵۶۰ پوند فوت را داشته باشد ولی با توجه به منابع موثق، آلپینا تصمیم گرفته حداقل ۵۰ اسب بخار قدرت این خودرو را افزایش دهد که در نهایت باید خودروی جدید با اسم XD7 آلپینا را قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی در جهان بشناسیم. در حال حاضر شاسی‌بلند آئودی SQ7 TDI با قدرت خروجی ۴۳۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۶۶۴ پوند فوت در رده نسخه قوی‌ترین شاسی‌بلند دنیاست.

اگر به تصاویر جاسوسی منتشر شده نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که این خودروی شاسی‌بلند بیشتر شبیه به خودروهای آلپینا هست تا شبیه به مدل‌های بی‌ام‌و! به علاوه حروف OAL روی پلاک خودرو دلیلی‌ست برای ارجاع دادن این خودرو به برند آلپینا؛ چرا که خط تولید این شرکت در شهر اوستاگاو ایالت باواریا در آلمان فعالیت می‌کند.

به علاوه می‌توان گفت این شاسی‌بلند تمام نیروی پیشرانه را به چهار چرخ منتقل می‌کند و هندلینگ خوبی را به دلیل سیستم تعلیق اسپرتش دارد. هنوز زود است که اعلام کنیم زمان رونمایی خودروی دیزلی آلپینا X7 در چه تاریخی اتفاق می‌افتد ولی بنا به منابع موثق، نیمه دوم سال آینده زمان رونمایی قدرتمندترین شاسی‌بلند دنیا توسط آلپینا خواهد بود.

نوشته انتشار تصاویر جاسوسی قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی جهان اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *