خانه / تکنولوژی / افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۷
کاکوفایل

افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۷

اینترنتی که هم‌اکنون از آن استفاده می‌کنیم مسیری طولانی را پشت سر گذاشته است. جایی‌که ابتدا با Dial-up به اینترنت وصل می‌شدیم و اگر از تلفن استفاده می‌کردیم ارتباط با اینترنت قطع می‌شد. امروزه دیگر خبری از این مشکلات نبوده و خوشبختانه سرعت اینترنت نیز هر روز در حال افزایش است. مطابق گزارشات جدید، سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۷ با رشدی ۳۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

طبق گزارشی که Speedtest.net منتشر کرده، مطابق اطلاعات جمع‌آوری شده از کاربران در سال ۲۰۱۷ مشخص شده که سرعت اینترنت در این سال ۳۰ درصد افزایش یافته است. مطابق یافته‌های این منبع، میانگین سرعت دانلود بر مبنای پهنای باند به ۴۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته؛ در حالی‌که سرعت اینترنت شبکه‌های موبایلی با افزایشی که داشته به رقم ۲۰ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

یافته‌های اسپیدتست نشان می‌دهد که در حال حاضر کشور سنگاپور بیش‌ترین سرعت دانلود بر مبنای پهنای باند را با رقم ۱۵۳.۸۵ مگابیت بر ثانیه در اختیار دارد. ایسلند با ۱۴۷.۵۱، هنگ‌کنگ با ۱۳۳.۹۴ و کره‌جنوبی با ۱۲۷.۴۵ مگابیت بر ثانیه پشت سر سنگاپور قرار دارند. جالب است بدانید ایالات متحده با میانگین سرعت ۷۵.۹۴ مگابیت بر ثانیه در کنار لیتوانی جایگاه یازدهم جهان را تصاحب کرده است.

در بخش بررسی سرعت دانلود شبکه‌های موبایل نیز نروژ با میانگین سرعت ۶۲.۶۶ مگابیت بر ثانیه در جایگاه نخست قرار دارد. پس از آن، هلند با رقم ۵۳.۰۱، ایسلند با ۵۲.۷۸ و سنگاپور با ۵۱.۵۵ مگابیت بر ثانیه در رده دوم تا چهارم قرار دارند. اسپیدتست با اشاره به ایالات متحده اعلام کرده که این کشور با میانگین سرعت اینترنت موبایل ۲۶.۳۲ مگابیت بر ثانیه در رتبه ۴۴ جهان قرار دارد که البته با توجه به جایگاه ۴۷‌امی این کشور در سال گذشته، پیشرفت آن را نشان می‌دهد.

نوشته افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۷ اولین بار در پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *