خانه / تکنولوژی / اضافه کردن دکمه هوم به کروم موبایل به زودی ممکن می شود
کاکوفایل

اضافه کردن دکمه هوم به کروم موبایل به زودی ممکن می شود

به عنوان شخصی که حتی این دکمه را در کروم دسکتاپش هم حذف کرده نمی دانم چرا باید کاربری بخواهد آدرس بار کروم موبایل خود را از اینی هم که هست کوچکتر کند و دکمه هوم را آن بقل بگنجاند، به هر حال! گویا اضافه کردن دکمه هوم به کروم موبایل به زودی ممکن می شود! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا با فعال کردن این قابلیت آشنا شویم.

قابلیت دکمه هوم در کروم موبایل

قابلیت دکمه هوم در کروم موبایل

همانطور که در اسکرین شات بالا ملاحظه می کنید، سمت چپ آدرس بار آیکون خانه وجود دارد که صفحه خانگی شما را نمایش می دهد. این قابلیت در گوگل کروم بعضی موبایل ها قابل فعال کردن است و در بعضی موبایل ها چنین امکانی وجود ندارد. دلیل را می توان در همراه داشتن یا نداشتن ChromeCustomizations.apk دانست که شرکت سازنده آن را قرار می دهد.

حالا به نظر می رسد که موضوع مذکور در حال برطرف شدن است و توسعه دهنده های XDA-Developers یک Flag جدید به اسم #force-enable-home-page-button پیدا کرده اند که گویا در نهایت اجازه تنظیمات بودن یا نبودن دکمه هوم را به کاربر خواهد سپرد. در حال حاضر شما می توانید با دانلود کردن کروم قناری (Chrome Canary) یا کروم دِو (Chrome Dev) این قابلیت را به موبایل خود اضافه کنید. پس از آن از بخش تنظیمات می توانید دکمه هوم را به کروم خود اضافه نمایید.

اگر برای شما سوال شده است که این قابلیت کوچک اما پرکاربرد برای برخی، چه زمانی برای همه کاربران در دسترس خواهد بود و به نسخه اصلی کروم اضافه می شود، باید نسخه ۶۷ کروم را که تا انتهای ماه میلادی جاری یعنی دو هفته دیگر به شما معرفی کنیم. البته این ها همه “شاید” است و تضمینی بر اضافه شدن حتمی این قابلیت نیست.

شما از قابلیت دکمه هوم در کروم موبایل استفاده می کنید یا مثل ما هستید؟!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *