خانه / تکنولوژی / اسکرین شات های رابط کاربری MIUI 10 شیائومی ظاهری نزدیک به اندروید پی (Android P) را نشان می دهد
کاکوفایل

اسکرین شات های رابط کاربری MIUI 10 شیائومی ظاهری نزدیک به اندروید پی (Android P) را نشان می دهد

دهم خرداد در کنار رونمایی از موبایل شیائومی می ۸ و دستبند می بند ۳ شاهد رونمایی از رابط کاربری جدید شیائومی به نام MIUI 10 خواهیم بود. دلیل اینکه تمرکز خبری شیائومی روی این رابط کاربری بیشتر از دیگر شرکت هاست را می توان احتمالا در برجست کردن توانایی های هوش مصنوعی (AI) مانند چیزی که هوآوی در EMUI 8.0 انجام داد داتست و البته اینکه در این رابط کاربری قابلیتی شبیه به Animoji آیفون X اضافه خواهد و در نهایت اینکه گویا تغییرات ظاهری فراوانی در آن عرضه شده است. امروز اسکرین شات های رابط کاربری MIUI 10 شیائومی ظاهری نزدیک به اندروید پی (Android P) را نشان می دهد و در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی

همانطور که در اسکرین شات های بالا می بینید، شیائومی تلاش کرده تا رابط کاربری MIUI 10 را مطابق با اندروید پی (Android P) ارایه کند هر چند که این دستگاه خود با اندروید ۸٫۱ عرضه می شود. البته در این بین گوشه های خیلی گرد برخی موارد ما را به یاد iOS هم می اندازد اما به صورت کلی اگر شباهت به iOS را از رابط کاربری های چینی بگیرید چیز زیادی برای آن ها نمی ماند!

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی

منوی برنامه ها اخیر اما متفاوت با چیزی است که در اندروید پی (Android P) دیده بودیم. جالب اینکه شیائومی تنها شرکتی است که به طراحی منوی برنامه های اخیر اندروید تا آخرین لحظه تن نداد و حالا که طراحی منوی برنامه های اخیر اندروید همانند رابط کاربری آنها شده است، این منو در رابط کاربری MIUI 10 تغییر پیدا کرده است! اینجا نیز می توان رگه هایی از منوی برنامه های اخیر iOS 11 آیپدها را دید!

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی

همچنین به لطف اندروید پی (Adnroid P) حالا دیگر اسنفاده از ژست های لمسی لزوما کپی از آیفون نیست. البته همانطور که بالاتر گفتیم شیائومی می ۸ با رابط کاربری MIUI 10 مبتنی بر اندروید ۸٫۱ ارایه می شود و این رابط کاربری فقط اندروید پی (Android P) است.

اگر از کاربران شیائومی هستید بد نیست بدانید که آپدیت MIUI 10 برای دستگاه های زیر ارایه خواهد شد:

Mi6, Mi5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi4, Mi3, Mi 4S, Mi 4c, Mi Mix, Mi Mix 2, Redmi Y1, Redmi Y1 Lite, Mi Note 2, Mi Note 3, Redmi Note 3, Redmi Note 3 Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 5A, Redmi Note 5A, Mi 5X, Mi Max, Mi Max 2, Redmi 4, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 3, Redmi 3S, Redmi 3S Prime, Redmi Pro, Redmi 3X, Mi Pad 3, Redmi Note 5 Pro, Redmi S2, Mi 6X and Mi Mix 2S

نظر شما چیست؟ این رابط کاربری را می پسندید؟ ترجیح می دهید رابط کاربری موبایل اندرویدی شما نزدیک به اندروید خالص باشد یا شخصی سازی شده؟ نظر شما درباره MIUI 10 شیائومی چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *