خانه / تکنولوژی / استقبال سرد ژاپنی‌ها از کنسول بازی ایکس‌باکس One X
کاکوفایل

استقبال سرد ژاپنی‌ها از کنسول بازی ایکس‌باکس One X

مایکروسافت اخیرا عرضه جدیدترین و درعین حال قوی‌ترین کنسول بازی خود تحت عنوان ایکس‌باکس One X را آغاز کرد. تقاضا برای خرید این کنسول در بسیاری از بازارهای بزرگ جهانی، قابل‌قبول گزارش شد اما به‌نظر می‌رسد که ژاپنی‌ها علاقه‌ چندانی به این دستاورد جدید ردموندی‌ها ندارند. براساس آخرین گزارش‌ها، کنسول ایکس‌باکس One X هفته بدی را در ژاپن پشت سر گذاشت.

مرکز Media Create با بررسی میزان فروش این کنسول در بازار ژاپن عنوان کرد که ایکس‌باکس One X در طی هفته نخست عرضه، عملکرد خوبی را در بازار این کشور از خود نشان نداده و این درحالی است که این کنسول در کشورهای اروپایی با استقبال خیره‌کننده‌ای از سوی خریداران همراه شده است.

در این گزارش آمده که مایکروسافت توانسته تنها ۱۳۴۴ دستگاه ایکس‌باکس One X را در طی هفته آغازین عرضه، به‌فروش برساند و در رده هشتم فروش محصولات سخت افزاری در این بازار قرار گیرد. گفتنی است در اولین هفته عرضه مدل استاندارد ایکس‌باکس One، تنها ۱۲۱ دستگاه به‌فروش رفت که رقم ناامیدکننده‌ای به‌حساب می‌آید.

البته این آماروارقام بدین معنی نیست که ژاپنی‌ها دیگر تمایلی به خرید کنسول‌های بازی ندارند، بلکه برعکس، در هفته نخست عرضه فروش نینتندو سوییچ برابر با ۸۰ هزار و فروش پلی‌استیشن ۴ نیز برابر با ۲۰ هزار و ۲۱ دستگاه عنوان شد. با این‌حال، چنین استقبال سردی از ایکس‌باکس One X چندان هم دور از ذهن نبود چراکه این کنسول هنوز نتوانسته آن‌چنان که بایدوشاید، توجه کاربران ژاپنی را به خود جلب کند. ژاپنی‌ها علاقه زیادی به نینتندو و پلی‌استیشن ۴ دارند و به‌همین دلیل است که این کنسول‌ها بخشی عمده‌ای از بازار این کشور را تحت سلطه خود دارند.

نوشته استقبال سرد ژاپنی‌ها از کنسول بازی ایکس‌باکس One X اولین بار در پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *