خانه / تکنولوژی / احتمال ترکیب سیم‌کارت با اپل‌سیم در ۲ مدل از آی‌فون‌های ۲۰۱۸ با هدف امکان استندبای هم‌زمان
کاکوفایل

احتمال ترکیب سیم‌کارت با اپل‌سیم در ۲ مدل از آی‌فون‌های ۲۰۱۸ با هدف امکان استندبای هم‌زمان

iphone-dual-sim-e1530430166426 احتمال ترکیب سیم‌کارت با اپل‌سیم در 2 مدل از آی‌فون‌های 2018 با هدف امکان استندبای هم‌زمان

گزارش منتشر شده از سوی موسسه چینی کسب وکار قرن ۲۱ هرالد می‌گوید که ۲ مدل از ۳ گوشی آی‌فون جدید اپل که در ماه سپتامبر آتی معرفی می‌شوند، از قابلیت استندبای دوگانه ۲ سیم‌کارت برخوردار خواهند بود. این هندست‌ها تنها در چین فروخته می‌شوند و مجهز به خشابی برای دریافت ۲ سیم‌کارت هستند. در سایر کشورها نیز ۲ مدل از آی‌فون‌های ۲۰۱۸ با یک درگاه سیم‌کارت منفرد عرضه خواهند شد و این اسمارت‌فون‌ها به‌منظور پشتیبانی از عملکرد ۲ سیم‌کارته، با قابلیت سیم‌کارت مجازی اپل در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

Two-2018-iPhone-models-will-combine-a-SIM-card-with-Apple-SIM-to-offer-dual-standby-capabilities احتمال ترکیب سیم‌کارت با اپل‌سیم در 2 مدل از آی‌فون‌های 2018 با هدف امکان استندبای هم‌زمان

مشخصه اپل‌سیم در سال ۲۰۱۴ و به همراه آی‌پد ایر ۲ ارایه شد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا با توجه به مناسب‌ترین قیمت‌گذاری، کیفیت ارتباط یا نیازمندی‌های فعلی خود قادر به تعویض سریع سرویس‌دهنده مخابراتی بی‌سیم باشند. بیش از ۱۸۰ کشور از اپل‌سیم پشتیبانی می‌کنند و چین جز این کشورها به شمار نمی‌آید. به همین دلیل ۲ مدل آی‌فون ۲۰۱۸ که اواخر امسال در این کشور عرضه می‌شوند، مجهز به خشابی برای دریافت ۲ سیم‌کارت خواهند بود.

براساس گزارش، افزودن قابلیت استندبای هم‌زمان ۲ سیم‌کارت به گوشی‌های آیفون می‌تواند افزایش فروش این هندست در بازارهای آسیایی و آفریقایی را به دنبال داشته باشد. آمار مربوط به مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین نشان می‌دهد که ۳ تا ۴ میلیون نفر از صاحبان گوشی‌های هوشمند در چین از چندین سیم‌کارت استفاده می‌کنند. شخصی که در کانال فروش گوشی‌های موبایل در چین فعالیت می‌کند، مدعی است که بسیاری از این کاربران به دلیل عدم پشتیبانی آی‌فون از ۲ سیم‌کارت و استفاده از باتری‌هایی با ظرفیت کم‌تر از ۳۰۰۰ میلی‌آمپرساعت اقدام به خریداری یک گوشی اندرویدی نموده‌اند. وی می‌افزاید که آی‌فون در مقایسه با هندست‌های اندرویدی از اعتبار بیش‌تری در چین برخوردار است. در نتیجه این خبر یک شوک بزرگ برای تولیدکنندگان چینی گوشی‌های اندرویدی محسوب می‌شود.

iphone-dual-sim-e1530430166426 احتمال ترکیب سیم‌کارت با اپل‌سیم در 2 مدل از آی‌فون‌های 2018 با هدف امکان استندبای هم‌زمان

استندبای دوگانه ۲ سیم‌کارت بدین معناست که کاربر بایستی تعیین کند که کدام‌یک از ۲ سیم‌کارت برای برقراری یا دریافت تماس به‌کار گرفته شود. فعال بودن مشخصه Dual SIM امکان دریافت تماس‌ها به صورت هم‌زمان را برای هر ۲ سیم‌کارت فراهم خواهد کرد.

نوشته احتمال ترکیب سیم‌کارت با اپل‌سیم در ۲ مدل از آی‌فون‌های ۲۰۱۸ با هدف امکان استندبای هم‌زمان اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *