خانه / تکنولوژی / احتمالا اوپو موبایل با ۱۰X زوم اپتیکال هیبریدی را ۲۶ دی ماه معرفی خواهد کرد
کاکوفایل

احتمالا اوپو موبایل با ۱۰X زوم اپتیکال هیبریدی را ۲۶ دی ماه معرفی خواهد کرد

دو هفته پیش بود که در ترنجی خواندیم که اوپو در حال توسعه زوم ۱۰X اپتیکال هیبریدی برای دوربین موبایل های خود است. همچنین دیروز در ترنجی دیدیم که بنچمارک GeekBench پرچمدار ۲۰۱۹ اوپو با اسنپدراگون ۸۵۵ لو رفت و امتیاز تک هسته ای بالاتر از اکسپریا ایکس زد ۴ بود. حالا امروز عصر خبر می رسد که احتمالا اوپو موبایل با ۱۰X زوم اپتیکال هیبریدی را ۲۶ دی ماه معرفی خواهد کرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

زوم 10X اوپو

زوم ۱۰X اوپو

در ترنجی خوانده بودیم هوآوی دوربین چهارگانه ، موبایل منعطف و ۱۰X زوم اپتیکال را در سال ۲۰۱۹ ارایه خواهد کرد حالا یک خبر دیگر برای زوم ۱۰X اپتیکال در موبایل می شنویم. گفته می شود که اوپو در حال توسعه زوم ۱۰X اپتیکال هیبریدی برای دوربین موبایل های خود است.

هشت ماه پیش بود که شرکت کمتر شناخته شده بلک ویوو از زوم ۵ برابر اپتیکال خود رونمایی کرد. پیش از این ها ایسوس روی زن‌فون زوم این ۳ برابر زوم اپتیکال پیوسته را ارایه کرده بود. برترین این سیستم نسبت به لنز اختصاصی تله برای بزرگنمایی این است که زوم اپتیکال به صورت پیوسته است و شما در هر مقیاسی که دوست داشته باشید بزرگنمایی اپتیکال دارید اما روش فعلی فقط در ۲ یا ۳ برابر بزرگنمایی لنز تله نسبت به لنز معمولی، بزرگنمایی اپتیکال دارید.

حالا گفته می شود اوپو زوم ۱۰X اپتیکال را توسعه می دهد و عرضه آن خیلی نزدیک است. ماژول طراحی شده اوپو به صورت کامل ۷.۸ میلی متر ضخامت دارد و بخش لنز آن ۵.۷ میلی متر خواهد بود. به صورت کلی نسبت به نسل قبلی ۱۰٪ از ضخامت کم شده، لرزشگیر بزرگنمایی تا برابر ۲ برابر پایدارتر شده و عملکرد ضد تکان خوردن تا ۴۰٪ پیشرفت نشان می دهد.

تاریخ معرفی نیز ۱۶ ژانویه عنوان شده که هیچ بعید نیست موبایل پرچمدار بعدی اوپو باشد. نام Poseidon یا پوزیدن را برای پرچمدار ۲۰۱۹ اوپو در این بنچمارک می بینیم که مشخص نیست آیا نام خود دستگاه است یا کدنام پروژه آن ولی احتمال دومی بیشتر است. معنی این نام «خدای دریا» است.

هیچ بعید نیست که پرچمدار بعدی اوپو یعنی احتمالا اوپو F19 زوم ۱۰X اپتیکال هیبریدی را (درباره نام هیچ ایده ای ندارم!) استفاده کند. نظر شما چیست؟ پیشرفت بزرگ بعدی در دوربین موبایل، بزرگنمایی خواهد بود؟ پیش از این شرکت هایی مثل سامسونگ روی موبایل با لنزهای بزرگ تلاش خود را کردند اما بنابه دلایلی که قطعا یکی از آن ها عدم استقبال کاربر بوده، دیگر مدل های بعدی را توسعه ندادند.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *