خانه / تکنولوژی / آیفون ۲۰۱۷: نتایج عکاس‌برداری دگزو (DxO) از دوربین‌های دوگانه و جلوه‌های عمیق
کاکوفایل

آیفون ۲۰۱۷: نتایج عکاس‌برداری دگزو (DxO) از دوربین‌های دوگانه و جلوه‌های عمیق

تست عکاسی یکی از معتبرترین معیارهای مقایسه‌ی دوربین گوشی‌های هوشمند می‌باشد. تستی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، برای بررسی قابلیت‌های موجود در گوشی‌های تلفن معمول و ساده طراحی نشده بود. بنابراین DxO تصمیم گرفت که تست‌های خود را به روز کرده و قابلیت‌هایی مانند دوربین‌های دوگانه و جلوه‌های عمیق را به تست‌ها بیفزاید. در ادامه باترنجی همراه باشید.

تست جدید و بروزشده‌ی DxO Mark تمرکز خودرا بر سه قابلیت؛ زوم، bokeh و میزان عملکرد در نورکم قرار دارد و تست زوم آن مربوط به دوربین‌های دوگانه‌ی گوشی‌های جدید می‌باشد ویکی از گوشی‌های جدید که قرار است امروز معرفی شود، آیفون ۸ پلاس می باشد.

یک گوشی تلفن همراه با ویژگی تله فوتو (Telephoto) قطعا در تست زوم بهتر از گوشی‌هایی که با زوم دیجیتال فعالیت می کنند، ظاهر می‌شود. درحالی که، تست bokeh به دنبال این است که چگونه می تواند پس زمینه‌ی یک عکس را به خوبی مات (Blur) بکند و جلوه های بصری را خنثی نماید، جلوه‌های عمیق نیز در این دسته قرار می گیرند و در اصل به عنوان یک مزیت و برتری برای گوشی‌هایی با دوربین دوگانه به‌حساب می‌آید.

DxO در مورد آیفون ۸ پلاس، تست میزان عملکرد در نورکم را انجام داد و درنتیجه‌ی این تست مشخص شد که قدرت دوربین آیفون ۸ پلاس نسبت به آیفون ۷ بسیار بالاتر است. آزمایش‌هایی که در این تست انجام می‌شود، عکاسی در نوری کم‌تر از نور شمع می‎باشد. (هم فیلمبرداری و هم عکاسی)

دیوید کاردین در این مورد می ‌نویسد: ” کاربران انتظار دارند که گوشی‌های هوشمند آن‌ها در نور بسیار کم بتواند تصاویر و فیلم‌های با کیفیت بگیرد، بنابراین تصمیم گرفتیم که در تست خود از نوری کم (اساسا نور شمع) استفاده کنیم تا میزان عملکرد و قدرت دوربین گوشی‌ها را بسنجیم.

 

در حال بروزرسانی …

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *