خانه / تکنولوژی / آیا پس از تحریم های ۱۳ آبان اینترنت قطع می شود؟ پاسخ رییس سازمان فناوری اطلاعات به ادعای سازمان پدافند غیرعامل
کاکوفایل

آیا پس از تحریم های ۱۳ آبان اینترنت قطع می شود؟ پاسخ رییس سازمان فناوری اطلاعات به ادعای سازمان پدافند غیرعامل

امروز در ترنجی خواندیم که احتمال قطع شدن اینترنت پس از تحریم های ۱۳ آبان وجود دارد اما ضعیف است. این در صحبت های سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل آمده بود. حالا دکتر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مورد اظهارات سردار جلالی مبنی بر قطع اینترنت ایران، توسط آمریکا توییتی زده که مرور آن جالب است. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

همانطور که می بینید دکتر امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران معتقند که ‏در لایه شبکه آمریکا حکمران اینترنت نیست و امکان تحریم دسترسی به اینترنت را ندارد.

در لایه خدمات هم تاکنون نه تحریمها کم بوده؛ نه راه حل‌ها!
هرچند باید پذیرفت امکانات هر پلتفرم یا خدمتی با ۸میلیارد کاربر، حتما بهتر از مشابه ۸۰میلیونی آن است، اما همواره ایرانیان هم راهی یافته‌اند!

باید پذیرفت امکانات هر پلتفرم یا خدمتی با ۸میلیارد کاربر، حتما بهتر از مشابه ۸۰میلیونی آن است

به این صورت تایید می شود که همچنان احتمال قطع شدن اینترنت پس از تحریم های ۱۳ آبان وجود دارد اما ضعیف است و اگر اتفاقی بخواهد رخ بدهد که کنترلش از دست ما خارج باشد می توانیم برای نیازهای داخلی زیر ساخت داشته باشیم اما تا زمانی که مجبور نباشیم قطعا اینترنت بهتر از شبکه ملی است، به هر حال به نظر ما دریایی از اطلاعات آن بیرون وجود دارد که می توانند زندگی یک فرد علاقه مند را زیر و رو کنند.

نظر شما چیست؟ به نظر ما پس از تحریم های ۱۳ آبان اتفاقی برای اینترنت از سوی آمریکا رخ نخواهد داد، حداقل این نظر دکتر امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران هم هست.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *