خانه / تکنولوژی / آیا صفحه‌ کلید ضد گرد و غبار اپل وارد بازار می‌شود؟
کاکوفایل

آیا صفحه‌ کلید ضد گرد و غبار اپل وارد بازار می‌شود؟

اپل هم‌زمان با رونمایی از لپ‌تاپ جدید ۱۲ اینچی مک‌بوک رتینا، یک برند جدید صفحه‌ کلید را نیز معرفی کرد. گفته می‌شود که این صفحه‌ کلید جدید نازک‌تر و فاصله فشرده شدن دکمه‌هایش کمتر است. اما با این حال، متاسفانه به همین علت دارای مشکلاتی نیز بود از جمله به خاطر نازکی زیاد، گرد و خاک، غبار و خرده‌‌ریزه‌ها سبب گیر کردن دکمه‌ها و غیرفعال شدن آن‌ها می‌شد.

اما خبر خوب حاکی از آن است که به نظر می‌رسد اپل برای حل این مشکل ناخوشایند، دست به کار شده و ثبت اختراع جدید، نشان از عزم جدی شرکت برای پاسخ به نارضایتی مشتریانش دارد.

طبق اطلاعات منتشر شده در مورد این اختراع، ظاهرا اپل راه حلی برای برطرف کردن مشکل آلودگی یافته که احتمالا ممکن است یا تمامی شکاف‌ها و درز‌های ناخواسته را مسدود کرده باشد و یا اقدام به معرفی یک غشای پوششی در زیر هر کلید نماید که هر دفعه بعد از فشردن هر دکمه، هوا با فشار به بیرون خارج شود و امیدوار باشیم که هر گونه آلودگی، غبار یا خرده‌ریز ناخواسته که در زیر آن گیر کرده است را خارج کند.

همچنین شرکت اپل در این درخواست حق اختراع، به حل نکات جزئی‌تری نیز دقت کرده است، از جمله باقیمانده برخی مایعات مانند نوشیدنی‌های شیرین که ممکن است سبب خوردگی یا مسدود شدن مدار‌های الکتریکی و همچنین جلوگیری از حرکت کلید‌ها با چسباندن قطعات متحرک دکمه به یکدیگر شود.

اما با توجه به اینکه اپل این درخواست حق اختراع را در سال ۲۰۱۶ پر کرده پس از آن زمان تاکنون فرصت زیادی برای به‌کارگیری‌اش داشته در حالی‌که در واقعیت هنوز اثری از این ویژگی در هیچ‌کدام از لپ‌تاپ‌های مک‌بوک جدید به چشم نمی‌خورد. حالا این سوال پیش می‌آید که آیا اپل قصد دارد بالاخره یک حرکت مثبت و قدمی رو‌به‌جلو بردارد یا کاملا بی‌تفاوت و به سادگی تنها به عنوان یک ایده از کنار این ویژگی خواهد گذشت؟

نوشته آیا صفحه‌ کلید ضد گرد و غبار اپل وارد بازار می‌شود؟ اولین بار در پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *