خانه / دنیای خودرو / آیا خودرویی همچون سوناتا ۲۰۰۷، ارزش خرید در بازار داخلی کشور را دارد؟
کاکوفایل

آیا خودرویی همچون سوناتا ۲۰۰۷، ارزش خرید در بازار داخلی کشور را دارد؟

در این مطلب قصد داریم یک بررسی جامعه را درباره ارزش خرید یکی از محصولات هیوندای به نام سوناتا با مدل ساختاری ۲۰۰۷ در بازار داخلی کشور انجام دهیم تا بدین وسیله بتوانیم کمکی هر چه بیشتر و بهتر را به خریداران علاقمند این خودرو کنیم.

با ما همراه باشید.

۱-معرفی کلی سوناتا با مدل ساختاری ۲۰۰۷

در رابطه با معرفی کلی سوناتا با مدل ساختاری ۲۰۰۷، باید بدین صورت بگوییم که این خودرو با این چهره، پنجمین نسل از سوناتا در بازارهای جهانی بوده که نخستین بار در اوایل سال ۱۳۸۶، توسط شرکت آسان موتور (یکی از نمایندگان هیوندای در ایران) به بازار داخلی کشور عرضه شد. این خودرو در آن دوران به واسطه قیمت پایین تر از رقبا و قطعات ارزان تر، با استقبال زیادی از سوی مشتریان رو به رو شد. (لازم به یاداوریست که هیوندای سوناتا ۲۰۰۷ یک سدان متوسط خانوادگی بوده و از اتاق بزرگی بهره می‌برد)

۲-طراحی ظاهری و داخلی سوناتا ۲۰۰۷ چگونه است؟

پیرامون طراحی ظاهری سوناتا ۲۰۰۷ باید بدین صورت بگوییم که این خودرو در زمان معرفی خود دارای یک طراحی ساده و همه پسند بود و به واسطه همین طراحی، توانست مابین تمامی رنج‌های سنی در میان مشتریان، به آمار فروش خوبی دست پیدا کند. نمای کلی این مدل دارای طرحی ساده بوده و به عنوان یک سدان متوسط خانوادگی و ارزان، نمی‌توان از نمای بیرونی آن که مربوط به ۱۱ سال پیش است، ایرادی گرفت.

همچنین، در زمینه طراحی داخلی و اتاق نیز باید بگوییم که سوناتا ۲۰۰۷ از نمای اتاقی ساده همانند طراحی بیرونی بهره می‌برد و جنس متریال استفاده شده در ساخت کابین، ابزارک‌ها و ادوات این خودرو با توجه به رده قیمتی و کلاس بندی، خوب و قابل قبول ارزیابی می‌شود و  همچنان پس از گذشت سال‌ها از ساخت آن، کیفیت کابین این خودرو در نمونه‌های کارکرده خوب قلمداد می‌شود.

۳-پیشرانه و عملکرد سوناتا ۲۰۰۷ چگونه است؟

پیرامون مشخصات فنی و عملکرد سوناتا ۲۰۰۷ باید گفت که این خودرو دارای دو پیشرانه متفاوت با ساختار ۴ و ۶ سیلندر است که در این مطلب تنها به نمونه ۶ سیلندر سوناتا ۲۰۰۷ اشاره می‌کنیم. در این رابطه، این مدل از یک پیشرانه شش سیلندر ۲۴ سوپاپ تنفس طبیعی با حجمی برابر با ۳.۳ لیتر استفاده می‌کند که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر با ۲۳۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۳۰۴ است و این نیرو تولیدی توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک، به چرخ‌های جلو (FWD) منتقل می‌شود.

در زمینه عملکرد این خودرو نیز باید بگوییم که سوناتا ۲۰۰۷ برای رسیدن به سرعت صدکیلومتر در ساعت از صفر مطلق، نیازمند زمانی برابر با ۸.۸ الی ۹.۲ ثانیه (در بهترین حالت ممکن) بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۲۴۵ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. همچنین، میزان مصرف سوخت سوناتا ۲۰۰۷ در هر صدکیلومتر مسیر شهری و اتوبان به صورت ترکیبی برابر با ۱۰.۵ بوده و استاندارد آلایندگی آن یورو ۳ است. (گنجایش باک این خودرو برابر با ۷۵ لیتر است)

۴-امکانات رفاهی و ایمنی سوناتا ۲۰۰۷ به چه صورت است؟

در رابطه با امکانات رفاهی و ایمنی سوناتا ۲۰۰۷ باید بگوییم که این خودرو در زمان تولید خود و عرضه به بازار داخلی کشور، دارای امکاناتی همچون ۲ کیسه هوا، آنتن کوسه‌ای، سیستم ترمز و پایداری  EBD / ABS  / ESP، صندلی برقی برای راننده، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، سنسور پارک عقب، تنظیم گودی کمر صندلی راننده، فرمان برفی تلسکوپی، فرمان بشکن، سانروف، سنسور باران، کنترل سیستم صوتی و کروز کنترل از روی فرمان، تهویه مطبوع خودکار و … بوده است.

۵-قیمت سوناتا ۲۰۰۷ در بازار داخلی چقدر است؟

پیرامون قیمت این خودرو در بازار داخلی کشور باید گفت که با توجه به سلامت فنی و ظاهری، قیمت سوناتا ۲۰۰۷ مابین ۷۵ الی ۱۲۰ میلیون تومان متغییر بوده و توصیه می‌شود که خریداران در هنگام خرید این مدل به مسائلی همچون سلامت فنی، ظاهری و عدم وجود موارد منفی توجه کامل را داشته باشند تا بعد از خرید نهایی، دچار مشکلات گوناگون نشوند.

۶-استهلاک و هزینه‌های جانبی سوناتا ۲۰۰۷ به چه صورت است؟

پیرامون استهلاک و هزینه‌های جانبی این خودرو باید بگوییم که سوناتا ۲۰۰۷ با توجه به موتور شش سیلندر و حجیم خود، باید در هر ۵۷۵۰ الی ۶۲۰۰ کیلومتر، مورد بررسی و سرویس‌های دوره‌ای قرار گیرد که هزینه این امور به صورت کلی و با توجه به لوازم استفاده شده و روغن مرغوب، بین ۲۱۰ الی ۲۳۰ هزار تومان اعلام شده است.

همچنین، در زمینه نرخ بیمه نیز باید بگوییم که اگر شخصی سوناتا ۲۰۰۷ را بدون بیمه شخص ثالث و عدم تخفیف خریداری نماید، می‌بایست برای بیمه شخص ثالث اتومبیل خود، مبلغی برابر با یک میلیون و ۶۴۷ الی یک میلیون ۷۳۵ هزار تومان را با سقف پوشش مالی هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کند.

۷-ارزش خرید نهایی

سرانجام، در آخرین بخش این مطلب که مربوط به ارزش خرید نهایی سوناتا ۲۰۰۷ در بازار داخلی کشور است، باید بگوییم که این مدل در حال حاضر اتومبیلی نسبتا قدیمی در بازار داخلی محسوب می‌شود، اما همین خودرو یکی از کم استهلاک ترین مدل‌های موجود در رده سدان‌های خانوادگی دسته دوم بوده و اگر شخصی بتواند نمونه کم کارکرد این خودرو را در بهترین شرایط فنی و ظاهری پیدا کند، با توجه به وجود نمایندگی‌های گسترده آسان موتور در سرتاسر کشور و وجود قطعات یدکی فراوان، با خیال آسوده می‌تواند نسبت به خرید نهایی این خودرو اقدام کند.

نوشته آیا خودرویی همچون سوناتا ۲۰۰۷، ارزش خرید در بازار داخلی کشور را دارد؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *