خانه / دنیای خودرو / آنچه از تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۹ می‌دانیم
کاکوفایل

آنچه از تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۹ می‌دانیم

آنچه از تویوتا راو4 مدل 2019 می‌دانیم

کراس‌اور محبوب تویوتا راو۴ همراه با به‌روزرسانی‌هایی در فضای داخلی و خارجی، تا چند هفته آینده در نمایشگاه خودروی نیویورک به‌صورت رسمی رونمایی می‌شود.
به گزارش زومیت کراس‌اور محبوب تویوتا راو۴ (RAV4) تقریبا طی ۲۵ سال در بازار خودرو حاضر بوده است؛ اما همچنان به‌عنوان یک محصول پرفروش در ایالات متحده محسوب می‌شود. مدل فعلی راو۴ در سال ۲۰۱۷ توانست ۴۰۷,۵۹۴ دستگاه فروش داشته باشد که نسبت به سال گذشته ۱۵.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ ولی ۳۵۲,۱۵۴ دستگاه تحویل مشتریان شدند. با این حساب در سال گذشته، کراس‌اور راو۴ به‌عنوان پرفروش‌ترین محصول تویوتا در ایالات متحده آمریکا معرفی می‌شود. اما در عرض چند هفته گذشته، تویوتا از تصمیم خود برای رونمایی از مدل ۲۰۱۹ این خودروی محبوب سخن به میان آورده است.
انتظار می‌رود کراس‌اور راو۴ با تغییرات کاملی همراه باشد، که با فضای داخلی به‌روز‌شده و ظاهری خشن‌تر برجسته خواهد شد؛ حتی از پیشرانه‌های جدید تویوتا برای ارائه عملکرد بهتر بهره گرفته می‌‌شود. کراس‌اور راو۴ روی پلت‌فرم کاملا جدید مشابه مدل‌های تویوتا پریوس و C-HR سوار خواهد شد. با توجه به این موضوع، قبل از رونمایی از کراس‌اور تویوتا راو۴ در نمایشگاه خودروی نیویورک اطلاعات کمی از آن ارائه می‌شود.

آنچه از تویوتا راو4 مدل 2019 می‌دانیم

چه شکلی خواهد داشت؟
طبق آخرین اطلاعات منتشرشده در رسانه‌ها، نشانه‌هایی از خودروی مفهومی FT-AC در کراس‌اور راو۴ مدل ۲۰۱۹ به چشم می‌خورد. البته هنوز در حد شایعه است و نمی‌توان به این مسائل اهمیت زیادی دارد. خودروی مفهومی FT-AC آخرین بار در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس سال گذشته به نمایش گذاشته شد.
آن‌چه از عکس‌های جاسوسی مشخص است، در نگاه اول بزرگ‌تر شدن کراس‌اور را نشان می‌دهد. جلوی بلندتر، جلوپنجره مشبک با تریم مجزا و متمایز و چراغ‌های جلو که در اطراف دماغه خودرو به سمت داخل متمایل شده‌اند. نمای ظاهری جدید راو۴ کمی قدرتمندتر به نظر می‌رسد و گلگیرهای خشن و سپر بخشی از این به‌روزرسانی‌های آن هستند.
دقیقا مشخص نیست که از چه امکاناتی در داخل کابین استفاده می‌شود؛ اما انتظار می‌رود با فناوری بیش‌تری نسبت به نسل قبلی همراه باشد؛ تویوتا در نهایت به استفاده از اپل کارپلی متعهد شده است و احتمالا از تجهیزات درجه یک بیش‌تری بهره ببرد.
چقدر قیمت دارد؟
مدل فعلی کراس‌اور راو۴ می‌تواند تا قیمت ۲۴,۴۱۰ دلار به فروش برسد؛ اما با توجه به گزینه‌های اختیاری این قیمت به ۳۴,۷۵۰ دلار نیز می‌رسد. مدل پلاتینی کاملا تجهیزشده، به‌عنوان گران‌قیمت‌ترین گزینه در میان محدوده کراس‌اور شناخته می‌شود. تویوتا هیچ جزئیاتی در رابطه با قیمت‌گذاری مدل جدید راو۴ ارائه نداده است؛ اما انتظار می‌رود که این میزان در مدل‌های مختلف افزایش یابد.

آنچه از تویوتا راو4 مدل 2019 می‌دانیم

از چه پلت‌فرمی استفاده می‌شود؟
شنیده می‌شود که مدل جدید کراس‌اور راو۴ پلت‌فرم کنونی MC خود را کنار گذاشته است و از سبک «معماری جهانی جدید تویوتا (TNGA)» بهره می‌گیرد. این نوع طراحی جدید که در سال ۲۰۱۵ با مدل پریوس معرفی شد، در حال حاضر توسط خودروهایی مانند کمری و همچنین کراس‌اورهایی مانند C-HR و لکسوس UX جدید استفاده می‌شود.

در نهایت این پلت‌فرم سال آینده به مدل جدید تویوتا کرولا (Corolla) راه خواهد یافت. پلت‌فرم TNGA تویوتا قادر به سازگاری با سیستم محرک جلو، عقب و تمام چرخ است؛ اما انتظار می‌رود که برای کراس‌اور راو۴ به‌طور منحصربه‌فرد گزینه‌های محرک جلو و تمام چرخ محرک را ارائه دهد.
زیر کاپوت چه پیشرانه‌ای قرار دارد؟

تطبیق‌پذیری پلت‌فرم جدید TNGA با کراس‌اور جدید راو۴ مدل ۲۰۱۹، به آن توانایی سازگاری با طیف وسیعی از گزینه‌های پیشرانه خواهد داد. پیش‌بینی می‌شود که از پیشرانه چهار سیلندر هیبریدی با میزان مصرف سوخت مناسب (۱۴ کیلومتر به ازای هر لیتر در شهر، ۱۲ کیلومتر به ازای هر لیتر در بزرگراه) استفاده شود. پیشرانه فعلی ۲.۵ لیتری چهار سیلندر ردیفی در کراس‌اور تویوتا راو۴ قادر است ۱۷۶ اسب بخار قدرت و ۲۳۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند؛ بنابراین انتظار می‌رود که افزایش نسبتا کمتری در توان خروجی مدل جدید ایجاد شود.
چه موقع رونمایی می‌شود؟

کراس‌اور تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۹ اولین نمایش رسمی جهانی خود را طی چند هفته آینده خواهد داشت. تاریخ انتشار رسمی آن ۲۸ مارس (۸ فروردین ۹۷) در نمایشگاه خودروی نیویورک تعیین شده است؛ اما تا اوایل سال ۲۰۱۹ فروش آن آغاز نخواهد شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *