خانه / تکنولوژی / آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی
کاکوفایل

آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی

GOOGLE-ASSISTANT آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی

شاید برای خیلی از شماها پیش آمده باشد که گوگل اسیستنت بدون آنکه خواسته باشید فعال گردد. این حالت معمولا زمانی رخ می‌دهد که دستتان به‌طور تصادفی به دکمه استارت می‌خورد، یا مثلا اگر گوشی در جیب‌تان باشد، برنامه به‌طور کاملا اتفاقی فعال می‌شود.

چگونه گوگل اسیستنت را خاموش کنیم

اگر این بلاها سرتان آمده و از آن خسته شده‌اید، بهتر است که برنامه گوگل اسیستنت را خاموش نمایید. برای این کار سه گزینه وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

به‌طور کامل آن را غیرفعال سازید

اگر تصمیم به غیرفعال کردن گوگل اسیستنت گرفته‌اید، در بخش منو (سه نقطه) وارد تنظیمات شوید و در قسمت گوگل اسیستنت روی Settings >Phone کلیک کرده و آن را غیرفعال کنید.

google-assistant-screenshot-w782 آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی

دکمه پشتیبانی را از کار بیندازید

در اکثر موارد، روش اول کفایت می‌کند. اما اگر می‌خواهید از طریق دکمه استارت امکان دسترسی به گوگل اسیستنت نداشته باشید، روش دوم به شما کمک می‌کند تا از فشار دادن ناخواسته دکمه جلوگیری کنید.

در منوی دستگاه روی Applications، سپس Default applications کلیک کرده و Device assistant app را انتخاب نمایید. در اینجا شما می‌توانید مشخص کنید کدام اپلیکیشن با فشار دادن دکمه استارت باز شود.

google-assistant-screenshot-2-w782 آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی

به‌روزرسانی‌ها را پاک کنید

گوگل اسیستنت برنامه نسبتا جدیدی است و در نسخه‌‌های قبلی گوگل وجود ندارد. بنابراین اگر بتوانید به آن نسخه‌ها برگردید، دیگر این برنامه را نخواهید داشت.

این کار را می‌توان با پاک کردن آپدیت‌ها انجام داد. برای این منظور به مسیر Settings>Applications رفته و در بخش Application manager، گوگل را پیدا کرده و روی Uninstall updates فشار دهید.

google-assistant-screenshot-3-w782 آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی

نوشته آموزش غیرفعال کردن گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *